Strefa masażu

Wychodząc naprzeciw klientom naszego Klubu poszerzyliśmy swoją ofertę o wykonywanie różnego rodzaju masaży:

 • +Masaż klasyczny

  Masaż klasyczny - najpopularniejszy rodzaj masażu. Może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Najczęściej stosuje się tu tradycyjne techniki masowania, takie jak rozcieranie, głaskanie, ugniatanie, wibracje, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Regularne zabiegi polepszają samopoczucie, a także zmniejszają odczuwalne napięcie mięśniowe. Masaż działa:

  przeciwbólowo,
  polepsza odżywianie tkanek,
  regeneruje mięśnie,
  zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni,
  przyspiesza przemianę materii,
  usprawnia przepływ krwi i limfy.

  Jest to rodzaj masażu odpowiedni dla każdego i w każdym wieku.

  (-jeśli nie mieli Państwo wcześniej styczności z jakimkolwiek masażem, a jednocześnie nie mają Państwo zdiagnozowanej konkretnej "jednostki chorobowej", ten rodzaj masażu będzie dla Państwa najodpowiedniejszy).

  Istnieją również pewne przeciwskazania do wykonywania masażu, takie jak:

  gorączka; ostre stany zapalne; krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia; choroby zakaźne; zaawansowana osteoporoza; wczesne stany po złamaniach kości; wczesne stany po naderwaniach i zerwaniach powięzi, ścięgien, mięśni; stany ropne; owrzodzenia; zapalenia żył; świeże zakrzepy; daleko posunięta miażdżyca; niewyrównane wady serca; okres menstruacji; nowotwory; ciąża (wymagane pisemne pozwolenia od lekarza.)

 • +Masaż leczniczy

  Masaż leczniczy - zapobiega i likwiduje patologiczne zmiany w narządach i tkankach, będące następstwem choroby lub urazu. Masaż ten jest powszechnie wykorzystywany przy leczeniu chorób z zakresu ortopedii, pediatrii, neurologii czy chorób wewnętrznych. Prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się seriami i w regularnych odstępach, gdyż tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania. Jest to masaż bardzo indywidualny, uzależniony od wielu parametrów charakterystycznych dla danego pacjenta oraz aktualnego stanu zdrowia i w każdym poszczególnym przypadku może on wyglądać inaczej. Wbrew wyobrażeniom, masaż leczniczy nie jest masażem bolesnym. Wręcz przeciwnie, masaż powinien być bezbolesny, aby nie powodować nasilenia dolegliwości.

  W zabiegach masażu leczniczego wykorzystujemy wszystkie niezbędne techniki mające pomóc w powrocie do zdrowia, m. in. elementy:

  klasycznego masażu leczniczego
  masażu izometrycznego
  masażu tkanek głębokich
  masażu/drenażu limfatycznego
  masażu Breussa
  terapię manualną
  indywidualne zalecenia oraz dobór ćwiczeń do wykonywania w domu

  Przykładowe wskazania do masażu leczniczego:

  - bóle pleców, karku, lędźwi, nóg, łydek
  - stany po zwichnięciach, skręceniach z uszkodzeniami więzadeł i torebek stawowych,
  - po stłuczeniach,
  - po złamaniach kości,
  - skoliozy,
  - rwa barkowa, kulszowa,
  - przykurcze okołostawowe,
  - porażenia i niedowłady,
  - lumbago/postrzał,
  - zespół wypadnięcia krążka międzykręgowego,
  - stany po zabiegach chirurgicznych na narządzie ruchu,
  - choroby reumatyczne,
  - przewlekłe zapalenie stawów, więzadeł i torebek stawowych,
  - migreny i bóle głowy,
  - zmiany w narządach ruchu z przeciążenia,
  - zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów i kręgosłupa,
  - blizny pooperacyjne

  (-jeśli posiadają Państwo opisy badań dodatkowych np. USG, RTG, MRI, TK, dostarczenie ich do wglądu będzie bardzo pomocne)

  Istnieją również pewne przeciwskazania do wykonywania masażu, takie jak:

  gorączka; ostre stany zapalne; krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia; choroby zakaźne; zaawansowana osteoporoza; wczesne stany po złamaniach kości; wczesne stany po naderwaniach i zerwaniach powięzi, ścięgien, mięśni; stany ropne; owrzodzenia; zapalenia żył; świeże zakrzepy; daleko posunięta miażdżyca; niewyrównane wady serca; okres menstruacji; nowotwory; ciąża (wymagane pisemne pozwolenia od lekarza).

 • +Masaż sportowy

  Masaż sportowy jest podobny do masażu klasycznego. Różnica polega tylko na tym, że podczas masażu sportowego stosujemy dłuższe, bardziej energiczne i silniejsze rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie.

  Masaż sportowy spełnia następujące funkcje:

  rozgrzewającą - przygotowując do treningu czy zawodów,
  regenerującą - przyspieszając powrót organizmu po dużym wysiłku do stanu prawidłowego,
  leczniczą - wspomagając leczenie urazów powstałych podczas treningu czy zawodów.

  Masaż sportowy nie jest jedynie domeną sportowców wyczynowych. Coraz częściej doceniają go także sportowcy amatorzy. Dzieje się tak, gdyż jego działanie regeneracyjne jest niebywale skuteczne. Masaż sportowy jest elementem odnowy biologicznej organizm, oraz czynnym wypoczynkiem, dzięki któremu bez straty energii podwyższa się jego zdolność do pracy.

  Istnieją również pewne przeciwskazania do wykonywania masażu, takie jak:

  gorączka; ostre stany zapalne; krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia; choroby zakaźne; zaawansowana osteoporoza; wczesne stany po złamaniach kości; wczesne stany po naderwaniach i zerwaniach powięzi, ścięgien, mięśni; stany ropne; owrzodzenia; zapalenia żył; świeże zakrzepy; daleko posunięta miażdżyca; niewyrównane wady serca; okres menstruacji; nowotwory; ciąża (wymagane pisemne pozwolenia od lekarza.)

 • +Kinesiotaping czyli plastrowanie

  Kinesiotaping jest to sensoryczna mobilizacja tkanek miękkich za pomocą specjalnych plastrów.
  Terapeuci z Japonii i Korei odkryli, iż można aktywować naturalny proces powrotu do zdrowia używając elastycznych plastrów, jest to nowy sposób leczenia schorzeń nerwowych, mięśniowych oraz narządowych.
  Plastry stosowane w tej metodzie mają grubość i rozciągliwość zbliżoną do skóry człowieka.
  Stosuje się je w terapii problemów stawowych i mięśniowych.
  Kinesiotaping oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy.

  Stosowanie plastrów:

  zmniejsza ból mięśni i stawów,
  zmniejsza wzmożone napięcie mięśniowe,
  poprawia funkcje mięśni nadmiernie rozciągniętych,
  usuwa obrzęki limfatyczne,
  wspomaga pracę mięśni,
  wspiera procesy lecznicze i wydolnościowe,
  koryguje niewłaściwą pozycję stawu.


 • +Drenaż limfatyczny

  Manualny drenaż limfatyczny - inaczej zwany masażem limfatycznym, służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Drenaż limfatyczny wpływa korzystnie na:

  przepływ chłonki,
  likwidację obrzęków zastoinowych (np. po mastektomii),
  obrzęków zapalnych (np. urazy sportowe, kontuzje),
  usprawnienie transportu soli mineralnych i wody (np. obrzęki pooperacyjne)
  procesy immunologiczne (zwiększenie odporności organizmu)

  Polega na masażu danej okolicy ciała przy wykorzystaniu odpowiednich ruchów w taki sposób, aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych. Drenaż limfatyczny wymaga bardzo dużej precyzji i płynności ruchów. Bardzo wolny prąd limfy wymusza wolne tempo wykonywania masażu. Stosowane w drenażu techniki różnią się znacznie od wykorzystywanych w np. masażu klasycznym. Czas trwania masażu zależy od stanu zdrowia pacjenta.

  Istnieją również pewne przeciwskazania do wykonywania masażu, takie jak:

  gorączka; ostre stany zapalne; krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia; choroby zakaźne; zaawansowana osteoporoza; wczesne stany po złamaniach kości; wczesne stany po naderwaniach i zerwaniach powięzi, ścięgien, mięśni; stany ropne; owrzodzenia; zapalenia żył; świeże zakrzepy; daleko posunięta miażdżyca; niewyrównane wady serca; okres menstruacji; nowotwory; ciąża (wymagane pisemne pozwolenia od lekarza)

 • +Terapia manualna

  Terapia manualna jako praktyczna część medycyny zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności struktur ciała. Przed przystąpieniem do terapii przeprowadza się z pacjentem wywiad oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu. Terapeuta ocenia wygląd i konsystencję tkanek miękkich, zakres i jakość ruchu.

  Zmiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę zespołu bólowego, ustępują po jednym lub kilku zabiegach manualnych.

  Zabiegi terapii manualnej są bardzo różnorodne. Korzystamy z doświadczeń i koncepcji wielu autorów. W swojej praktyce postawiliśmy na bezpieczeństwo. Leczymy nie tylko miejscowo. W naszym działaniu widzimy interakcje tkanek. Stąd często zabiegi wykonujemy w miejscu odległym od miejsca bólowego.
  Zabiegi manualne przyczyniają się do skrócenia czasu zdrowienia. Pozwalają na ograniczenie leczenia farmakologicznego. Powodują, że pacjenci odzyskują sprawność ruchową.

  Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych.

  Zabiegi manualne wspaniale łączą się w całościowej terapii, gdzie stosujemy ćwiczenia i masaż.